• Velikonoce jsou před námi, máme pro vás tip na poctivá vykrajovátka

Zahradní kultivary ibišku syrského

Ibišek syrský (Hibiscus syriacus) řadíme mezi keře s opadavými listy. Rozkvétající v pozdním létě působí na každé zahradě takřka exotickým dojmem a zahrádkám tak propůjčuje atmosféru Středozemí.

Ibišek syrsky


 

Jako stanoviště je pro něj ideální slunné a chráněné stanoviště, jakmile však svému stanovišti přivykne, poroste dobře i v polostínu a na mírně chráněném místě.

 

Větve těchto keřů rostou šikmo vzhůru a od července až do září jsou doslova obsypány květy, které postupně rozkvétají, každý den nové. Jsou doslova pastvou pro včely a čmeláky.

Ibišek syrsky 2

K mladým keříkům přidávejte na zimu vrstvu listí, aby jim nevymrzly kořeny, které jsou zprvu jen mělce zakořeněné. Starší keře k vymrzání již nejsou náchylné. Ty mohou dorůstat výšky mezi 1až 3 metry. Keře jsou od pozdního jara olistěné vejčitými na špičce trojlaločnými listy do velikosti asi 10 cm, které se na podzim zbarvují do žluta.

Ibišek syrsky 3

Různé kultivary: ‚Ardens‘ – červenofialové, plné květy, ‚Blue Bird‘- modrofialové jednoduché květy, ‚Pink giant‘ – růžovvé jednoduché květy, Red Heart – čistě bílé s červeným středem, jednoduché, ‚Tortus Albus‘ – bílé, jednoduché, ‚Woodbridge‘ – jednoduché, modročervené s červenou skvrnou, ‚Helena‘ – bělorůžové jednoduché, ‚Russian violet‘ – lila, jednoduché, ‚Hasmabo‘ – jednoduché, růžové ve středech červené, ‚Coelestris‘ – světle fialové, jednoduché, velmi odolná a spolehlivě mrazuvzdorná odrůda.

Ibišek syrsky 4Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Povinné položky *