• Velikonoce jsou před námi, máme pro vás tip na poctivá vykrajovátka

Rizikové kácení stromů

Kácení stromů

Kácení stromů

Vytváří stín, rostou do výšek, jsou odolní a přežívají i silné řádění větrů, dešťů či mrazů. Obvykle jsou na světě několik desítek, ale většinou i stovky let. Jsou symbolem trvání, dlouhého života a stálosti. Řeč je o stromech, které rostou jak v městech, tak v přírodě. Jsou stromy chráněné zákonem, ale i ty běžné stojí na svém místě po léta letoucí.

Kácení stromů

Jenže pokud napadne strom nějaký škůdce, je potřeba je odstranit. Stejné je to v případech, kdy rostoucí kořeny začínají ovlivňovat ráz svého okolí, anebo je v plánu nová výstavba právě na místě, kde strom roste. Ať je důvod jakýkoli, vždy by kácení stromů měla provádět odborná firma na kácení stromů, jinak může snadno dojít k velkému neštěstí.

Rizikové kácení stromů

Často se také stává, že strom, který léta poklidně stál v blízkosti vašeho bydliště, byl z nějakého důvodu poškozen a nyní již spíše ohrožuje životy lidé, nebo třeba i stabilitu okolních staveb. Je potřeba takový strom odstranit. Jenže neodbornou a ledabylou manipulací by byl ohrožen nejen váš život, ale i mnohých jiných lidí, veškerý majetek nevyjma. I touto činností se přímo zabývají odborné firmy, které provádí rizikové kácení stromů, a není pro ně žádný překvapení odstranit strom po zásahu blesku, či strom polámaný a odklidí i kořeny či cokoli, co po stromu na místě zbylo.

Kácení stromů profesionálně

Malý stromeček na vlastní zahrádce jistě hravě odstraníte sami, ale pro větší vzrostlé stromy není vhodné hazardovat se životem vlastním, ani blízkých. Navíc firmy, které provádí kácení stromů profesionálně, také vyřídí veškeré záležitosti, co se kolem takové akce dějí a vždy jsou připraveni na jakýkoli problém.

Kácení rizikových stromů

Při kácení rizikových stromů je potřeba postupovat obzvlášť opatrně a být na cokoli připraven. Profesionální firma má veškeré potřební nářadí a provede práci bez poškození okolního majetku, ale i ohrožení života lidí. Vždy na to pamatujte a takovou firmu si objednejte.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Povinné položky *