• Velikonoce jsou před námi, máme pro vás tip na poctivá vykrajovátka

Výsadba tulipánů

tulipany

Období od poloviny října do poloviny listopadu je optimálním termínem pro výsadbu tulipánů. Pokud byste je vysadili dříve, pravděpodobně by předčasně vyrašily, pokud je zasadíte později, nestačí před zimou zakořenit.

tulipany 1

Pokud se chystáte letos na obvyklou výsadbu tulipánů do řádku, chceme vás upozornit, že nejkrásněji vypadají tulipány sesazené ve skupině. Výsadbu můžete vyzkoušet také v trávníku společně s nižšími cibulovinami, například s modřenci nebo konvalinkami, určitě vás při rozkvětu celkový pohled na nádheru různorodých květů upoutá stejně tak, jako každého návštěvníka vaší zahrady.

tulipany 2

V závislosti na velikosti cibule je zahrnujeme 10 až 15 cm vysokou vrstvou zeminy. Jediné co budou tulipány dále potřebovat je dostatek slunečního svitu a úrodnou půdu s dobrým odtokem vody.

Než začnete s výsadbou tulipánů, prohlédněte cibule, zda jsou v bezvadném stavu, zdravé, pevné, nepoškozené, bez jakýchkoli otlaků, plísní nebo mechanického poškození. Pokud by tomu tak nebylo, nemohli byste na jaře očekávat příliš bohaté kvetení.

tulipany 3Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Povinné položky *