• Velikonoce jsou před námi, máme pro vás tip na poctivá vykrajovátka

Latexové matrace

V dnešní době se člověk stále více a více vrací k přírodním materiálům, jako je například latex získávaný z kaučuku. Latexové matrace jsou velmi pružné a skvěle kopírují lidské tělo, které na matraci leží. Díky moderním konstrukcím a rozsáhlým spánkovým studiím dnes víme, co má kvalitní matrace splňovat. Tak latexová matrace spojuje vše dobré, jako je opora pro tělo, vzdušnost, možnost užití pro polohovatelné rošty a dlouhá životnost matrace.

Kvality latexových matrací

Kvalitní latexové matrace jsou často k dostání rozzónované. To znamená, že matrace je rozdělena do několika částí, které jsou jinak tuhé a jinak provzdušněné. Přesně tak, aby vyhovovaly tělu. Protože nutnost opory nohou je jiná, než opora beder či krku a páteře. Dělení zón je nejčastěji po třech, po pěti či po sedmi. Uvedeme si příklad na poslední, sedmitónové, nejkvalitnější, matraci: elastická část pro hlavu a krk, měkká pro ramena a trup, tužší pro bedra, elastická pružná pro hýždě a boky, a opět tužší, tentokrát pro stehna a kolena, měkká pro lýtka a pro chodila elastická.

Další výhodou latexových matrací je jejich vzdušnost. Tu zabezpečují větrací a odlehčovací otvory v celé matraci. Otvory jsou opět různě nahuštěné, aby byly co nejpříjemnější pro spánek.

Další výhodou je dlouhá životnost a lehká omyvatelnost. Navíc se hodí na jakýkoliv typ postelových roštů, hodí se i do těch polohovatelných díky své elasticitě.

Odkud pocházejí latexové matrace?
Z pralesa! Základním materiálem pro výrobu latexových matrací je míza ze stromu kaučukovníku. Tato míza se po sběru v pralesech zpracovává a prosytí se syntetickým kaučukem, čímž vznikne materiál o požadovaných vlastnostech, který se ideálně hodí pro matrace. Takto vzniklá hmota se posléze lije do připravených speciálních forem a nechá se vytuhnout. A přírodní latexová matrace je
hotová.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Povinné položky *