• Velikonoce jsou před námi, máme pro vás tip na poctivá vykrajovátka

Septiky

Při řešení problémů s odpadní nebo splaškovou vodou lze situaci řešit pomocí jímek, ale neméně výhodné možnosti nabízejí také dvoukomorové septiky, které za jistých okolností ušetří spoustu práce s vývozem odpadu, který se v septiku usazuje. Díky přepadu, který je pro septiky základem, se odděluje kal od odpadní vody, který odtéká přes přepad do kanalizace nebo trativodu. Při pořízení vhodné filtrace lze odpadní vodu vyčistit a nechat ji volně odtéci do přírody.

Tento dokonalý koloběh zaručuje mnohem menší usazování odpadu v septiku a postačí tedy vývoz provádět jednou ročně. Při vývozu kalu je ovšem důležité malé množství na dně septiku ponechat pro zajištění vhodného prostředí bakteriím, které se zasluhují o jeho rozklad. Bez nich by nebylo možné výhody septiku využívat naplno. Konstrukce septiků je víceméně stejná jako u jímek. Stejně tak se nemusí jáma pro septik betonovat ani jinak upravovat. Samonosná konstrukce septiků velký tlak bez potíží vydrží.

Největší výhodou moderních septiků je jejich životnost. Bez nadsázky by se daly považovat za nesmrtelné. Proto není divu, že záruka v délce dvaceti let je pro firmu samozřejmostí. Další výhodou plastových septiků je nižší hmotnost a tedy i snadnější manipulace, která výrazně vyvyšuje plastové septiky nad dřívější betonové. Rozměry septiku jsou individuální a závisí na vašich potřebách, které lze vyčíst z počtu obyvatel a také z průměrné spotřeby vody. Pravidelnost vývozu septiku není v tomto případě tak důležitá, jelikož se o výsledek postará dvoukomorový systém.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Povinné položky *